A „Művelődő közösségek” kulturális ismeretterjesztő előadássorozat keretében a Deszki Művelődési Ház és Könyvtárban évente egy egy-egy kulturális témát kiemelve és körül járva olyan személyek, művészek, szakértők, előadók tartanak előadást, bemutatót, koncertet, akik az adott területet megfelelő tapasztalattal és értően képviselik, tudásukat, szakmai tapasztalatukat, élményeiket közérthetően és figyelemfelkeltő formában, közvetlen légkörű előadások, bemutatók, koncertek keretében osztják meg a nézőkkel.
A Szegedi Fagott négyes 2018 óta dolgozik együtt, tagjai a Szegedi Szimfonikus Zenekar művészei, akik a zenélést nem csak foglalkozásként űzik, hanem hivatásukként is kezelik: célul tűzték ki, hogy a zenét és magát a hangszereket „kézzel fogható” közelségbe hozzák az emberekhez és népszerűsítsék a zene szeretetét. A hangszerek és a zenedarabok értő megszólaltatása mellett, a zenedarabok közti szünetekben a közönség apró kulisszatitkokat, sztorikat és kis beszámolókat hallgathatott meg a zenekar történetéről és magukról a hangszerekről is, hiszen lehetőség volt őket megfogni és kipróbálni is! „A kamaramuzsikálás öröme a legnagyobb jutalom” – vallják a zenekar tagjai.
A zenekar tagjai: Vizsolyi Lívia – fagott, Tóth-Németh Henrietta – cselló, Greksa Márta – hegedű, Rácz Gábor – brácsa.
A meghitt és közvetlen este igazán jó hangulatban telt: amellett, hogy muzikális élményben volt részünk, ismereteket szerezhettünk az adott zeneművekről, a zeneszerzőkről és hangszerekről, valamint a személyes élménybeszámolók révén egy kicsit bepillantást nyerhettünk a művészi létformába és s művészek mindennapjaiba is.